2008. szeptember 14., vasárnap

PL, 4. forduló: Blackburn Rovers 0-4 Arsenal FC

A várakozásokkal szemben egy igen sima meccset tudhatunk magunk mögött a Blackburn otthonában. Félgőzzel húztuk be ezt a meccset. Az első félidőben néhány alkalommal szerencsétlenkedtünk a 16-oson belül, de szerencsére ennek nem lett semmiféle következménye.
Robin szerezte az első gólunkat, Theo 5 ember közti szólója után adott nagyszerű passzát értékesítette higgadtan ballal a holland. A félidő közeledtéhez egy remek Denilson beadást váltott gólra fejjel Adebayor.
0-2-nél vonultak pihenőre a csapatok.
A második félidő nagy részében a labdabirtoklásra törekedtünk, mikor Eboué tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, a védő felrúgta(?), büntető. Eboué meg is sérült az esetet követően, hordágyon kellett levinni. Ade értékesítette a büntetőt. 3-0
Az ő(Eboué) helyére jött be Aaron Ramsey, aki a 4. gólunknál egy fantasztikus gólpasszal tűnt ki, amit Ade szemtelenül elvitt a kapus mellett, majd már harmadjára iratkozott fel a góllövők listájára. (50-edszer az Arsenal színeiben.)
Song állt be még Walcott helyett, illetve Wilshere becserélésével történelmet írt a 16 éves angol.
Ő a legfiatalabb debütáns a Premier Leagueben. Grat, Jack!

Értékelés:

Almunia-8- Nagyszerű kifutások, egy nagy bravúr.
Sagna-6.5-Jobb is tud ő lenni, de persze így se volt rossz.
Toure-6.5-Első félidőben Gallas-sal bizonytalankodtak, második félidőben volt pár lehetősége.
Gallas.-6-Átmenni nem nagyon tudtak rajta, de nem is emelkedett ki.
Clichy-7- Szokásos nagyszerű felfutások, reméljük nincs komolyabb baja.
Eboué-6- Egy jó lövés, kettő katasztrófa, de végülis kiharcolt egy 11-est.
Denilson-6.5-Gólpassz. Ugyan labdát még mindig nem szerzett...
Fabregas-6.5- Első félidőben sok eladott labdája volt, másodikban sem brillírozott, de így sem volt rossz.
Walcott-7.5- Átkonvertálta formáját az Arsenalba is, jól játszott, gólpasszt is adott.